מדוע כדאי להשקיע בנדל"ן דווקא בתקופות משבר?

 

משבר הקורונה הביא למפולות בבורסה, עובדה זו ידועה לכל מי שמתעניין ומשקיע במניות. 

בזמנים אלו, מאבדים המשקיעים בבורסה עשרות אלפי שקלים בכל יום. 

 

החברות הראשונות שנפגעו מהמשבר היו חברות התעופה מהמזרח, כאשר לאחר מכן נפגעו בין היתר חברות תיירות וחברות מותגי יוקרה שהקהל שלהן הוא הקהל הסיני.

 גם חברות ישראליות רבות נפגעו – מחברות טכנולוגיה ועד חברות תעופה ומחברות תיירות ועד חברות מוצרי צריכה וחברות נוספות.

 כבר לפני חודשיים היה ניתן לראות שחברת אל על איבדה חמישית מערכה במהלך חודש אחד ומניית פתאל איבדה עשרה אחוזים. כמובן שאלו הן רק מספר מניות שספגו פגיעה כתוצאה ממשבר הקורונה.

 

אז באיזה אפיק השקעה כן כדאי להשקיע בתקופות משבר?

השאלה הנשאלת היא היכן כן כדאי להשקיע? מהו אפיק ההשקעה הכדאי ביותר שישרוד תקופות של משברים? או לענייננו – מה ההשפעה של הקורונה על השקעות הנדל"ן?

 

ייתכן שעוד מוקדם להסיק מסקנות ולהגיע לתשובה חד משמעית בנושא, אך אם מסתכלים על מצבה של הבורסה ומשווים בין השקעות בבורסה ובין השקעות בנדל"ן, ניתן לראות שהשקעה בנדל"ן בטוחה יותר. 

 

השקעות בנכסים אינן מגיבות באופן דרמטי ומהיר כמו השקעות בבורסה, ולכן, ייתכן מאוד שדווקא אנשים שמשקיעים בנדל"ן ירוויחו מהמצב, שכן היתרון בהשקעות בנדל"ן הוא שתמיד יהיה ביקוש אחר דירות למגורים והמחסור בפתרונות דיור לא ייעלם בתקופה הקרובה.

 עצם העובדה שאין במדינת ישראל מספיק קרקעות ומספיק עובדי בניין, הופכים את הביקוש אחר דירות למגורים לגדול יותר מההיצע, הפער הזה עתיד לגדול עוד יותר בשל הקורונה.

השקעות בנדל"ן – להשקיע בצורה נכונה

למרות שהשקעות בנדל"ן יכולות להיות בטוחות הרבה יותר מאשר השקעות בבורסה, עדיין חשוב לבצע השקעה נכונה ולבחון את המאפיינים של ההשקעה, ביניהם: היחס בין ההיצע ובין הביקוש באותו אזור, התשואה הצפויה ומחירי הנדל"ן באזור.

 כמו כן, יש לבדוק האם המקום נמצא בתהליך של פיתוח ואילו שירותים ניתנים באזור (כמו למשל: בתי ספר, גנים, סופרמרקטים וקניונים).

יזמות נדל"ן - מדוע כדאי להשקיע בנדל"ן דווקא בקורונה
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn

צרו איתנו קשר

כתובת: המושב 42, פרדס חנה כרכור