תהליך התכנון של נכס יוקרה פרטי

אם גם אתם – כמו רבים וטובים, חולמים על נכס יוקרה פרטי ורוצים להוציא את החלום לפועל, חשוב שתבינו את השלבים של תהליך התכנון. תהליך זה חייב להתבצע באופן מדויק, מקצועי ובהתאם לשלבים מסודרים. כדי לפשט את התהליך, ננסה לחלק אותו ל-6 שלבים.

 

שישה שלבים לתכנון בניית נכס יוקרתי

השלב הראשון: הגדרת התקציב – לפני שמתחילים את הפרויקט, יש להגדיר את התקציב הכולל שלו. לאחר מכן, ניתן להתחיל לבחון את העלויות השונות.

 

שלב שני: מציאת השטח – מציאת השטח המיועד לבנייה הוא השלב הראשון של התהליך עצמו. בחירה זו תלויה בגורמים רבים, ביניהם: הקרבה לתחבורה ציבורית, כבישים ראשיים, גנים ובתי ספר, הקרבה למקום העבודה, התקציב העומד לרשותכם, הצורך שלכם במגורים במקום כפרי או עירוני יותר, וגורמים נוספים. חשוב לבדוק האם המקום בו נמצא השטח עתיד להתפתח בהמשך – במידה שכן, הדבר יעלה את ערכו של השטח שייבנה ויהפוך את העסקה לכדאית במיוחד. כמובן שיש לבדוק גם את הערך של השטח בהווה.

 

שלב שלישי: עלות הבנייה הראשונית – הבנייה של הנכס כוללת את בנייתו של השלד ואת שלב הגמר. חשוב לקחת את הגימור בחשבון משום שהוא מעלה את המחיר בצורה ניכרת. 

יש לכלול בחישוב את כל העלויות הצפויות, לרבות הוצאות חיצוניות. 

לפעמים יהיה צורך לשלם גם עבור פיתוח, ובמקרים מסוימים הבנייה על קרקע אחת מורכבת יותר בהשוואה לבנייה על קרקע אחרת.

 

שלב רביעי: עלויות כולל תכולה – בשלב זה יש להתייחס לחדרים שנמצאים בנכס. מכיוון שהמטרה היא לבנות נכס יוקרתי, יבנו כל החדרים מחומרי הגלם הטובים ביותר וכל חדר יהיה מושקע במיוחד. יש לבדוק מהו הסכום המקסימלי שניתן להשקיע בכל חדר כדי למנוע הפתעות לא נעימות.

 

שלב חמישי: בחירת הקבלן – חשוב לבחור קבלן מקצועי שמתמחה בבניית נכסים יוקרתיים באזור שבו אתם מעוניינים לבנות את הנכס. 

רצוי לבחור קבלן שצבר ניסיון בבנייה של נכסים שדומים לנכס עליו אתם חולמים ולבקש ממנו לראות דוגמאות של פרוייקטים. 

במידה שהפרוייקטים מוצאים חן בעיניכם, חפשו מידע נוסף על הקבלן ובדקו מאפיינים נוספים של עבודתו, ביניהם: עמידתו בלוחות הזמנים, קבלת ערבויות ביצוע ועמידה בתקציב שנקבע.

 

שלב שישי: עיצוב פנים – אדריכל מקצועי שמתמחה בעיצוב נכסי יוקרה ובסגנון אותו בחרתם, ידאג לכך שכל חלקי הבית יעוצבו בהתאמה לטעמכם האישי וישתלבו יחד באופן הרמוני.

 יש לבקש מהמעצב לראות דוגמאות של פרוייקטים שבוצעו על ידו ולהתרשם מהסגנון. 

כמו כן, יש לבדוק מהן העלויות שגובה מעצב הפנים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn

צרו איתנו קשר

כתובת: המושב 42, פרדס חנה כרכור