מה זה בניה איכותית ובמה היא תלויה

 

בניית בית הוא תהליך ארוך, מורכב ומעניין, אך דורש התמסרות מלאה לתהליך, בקרה לאורך כל שלבי הביצוע ושימוש בחומרי גלם איכותיים ובאנשי מקצוע מנוסים.

בנייה איכותית היא בנייה בה הושקעו חומרי הגלם הטובים ביותר בשוק, בעלי המקצוע המנוסים והמקצועיים ביותר, בנייה אשר מאחוריה עומד צוות ניהול מקיף מקצועי ויעיל שמפקח על התהליכים השונים באופן ייסודי ומסור.

יותר משתלם לבנות איכותי, בבנייה שאינה איכותית, ההשקעה הראשונית אמנם נמוכה, אך ההשקעה המצטברת גבוהה בהרבה, ולכן, לטווח הארוך, יותר משתלם לבנות כאשר הערך המנחה הוא איכות, מאשר לבנות בצורה רשלנית ואז לשלם על תיקונים, שיפורים, ושינויים, וזה במקרה הטוב, ישנם מקרים בהם לא ניתן לשדרג או לתקן לאחר סיום הבניה ואז המצב חמור יותר.

מהם הדברים העיקריים המשפיעים על איכות הבנייה?

אנשי מקצוע איכותיים–  הבנה, ידע, ניסיון, מקצועיות, ללא כל אלה, לא ניתן להגיע לתוצאה ברמה גבוהה.

חשוב מאוד להבין היטב בפרקטיקה של הבניה, להכיר את החומרים, להבין מהו אופן ביצוע העבודה, מהם סיכונים האפשריים, מהן הבעיות שניתן לצפות מראש ומהם הפתרונות האלטרנטיביים לבעיות אלה.

תהליך הבנייה כולל גם תקנים רבים וחוקים שיש להכירם,  אי הכרתם יכולה לגרום לטעויות ותקלות ולכן נדרש ידע וניסיון רב.

בנייה היא אינה עניין של מה בכך, היא דורשת מקצועיות רבה וידע רחב.

עבודה נכונה- חשוב להקפיד על עבודה מדויקת ונכונה, הן בשלב התכנון והן בשלב הביצוע.

תחילה יש לייצר מפרט טכני מפורט ומדויק, סטנדרטים ותכניות מעקב. בעת הביצוע יש לבדוק את איכות העבודה, לבצע מעקב ובקרה שוטפת מלאה על ביצוע העבודות בשטח.

יש לדאוג למנהלי עבודה מקצועיים ומפקחים לאתרים. יש לעקוב ולשים לב לכל השלבים מאטום וריצוף ועד גמר העבודה.

אם מקפידים היטב על הפרטים הקטנים הסיכוי לכשלים וליקויים פוחת.

חומרים איכותיים- כמעט לכל החומרים ישנן חלופות, ברמות איכות שונות, חלקן טובות וחלקן קצת פחות.

ככל שנבחר בחומרים טובים ואיכותיים יותר, כמובן בשילוב של מרכיבים נוספים בבנייה, מקצועיות ותכנון נכון, הבנייה תהיה איכותית יותר.

לא רק איכות הדלתות החשמל, הריצוף והאינסטלציה צריכה להיות גבוהה, אלא דבר חשוב מזה, חומרים כמו בלוקים, דבקים, או טיח צריכים להיות איכותיים ו"להתאים את עצמם" למצבים משתנים.

חומרים טובים יורידו משמעותית את הצורך לתחזק את המבנה ולהשקיע בחידוש ותיקון תקלות, ליקויי בנייה ובלאי.

אנו- דב גראו חברה לבניין ופיתו בע"מ שמים כערך עליון את איכות הבניה, משתמשים בחומרי הבניה האיכותיים ביותר בשוק, הצוות שלנו מקצועי, איכותי וייסודי ותהליך העבודה שלנו נעשה תחת פיקוח מקיף ובקרה מלאה, כל זה, כדי להגיע לתוצאה המושלמת, כי בסופו של דבר, ההשקעה משתלמת

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn

צרו איתנו קשר

כתובת: המושב 42, פרדס חנה כרכור