כללים לעיצוב בית על פי – חברת דב גראו

טיפים קטנים ושימושיים לעיצוב הבית!

צבעים– צבע מאוד משפיע על מראה החלל והתחושות של השוהים בו, בחירה בקירות בגוונים בהירים כמו שמנת, לבן, גווני בז' וחאקי, משרה על החלל אווירה של שלווה וניקיון. החלל נראה מרווח יותר וגדול ומשדר רוגע. צבעים כהים הם חמימים יותר אך מקטינים את החלל.

אם אתם רוצים להכניס קצת חיים לבית, אל תפחדו לצבוע קיר אחד בחדר בצבע נועז, אותו תוכלו לשלב באלמנטים דקורטיביים קטנים נוספים בבית..

לא רק הצבע שתבחרו בעל חשיבות, אלא המינון והיחסים של הצבעים בחלל.

בחרו 3 צבעים עיקריים לעיצוב החלל שלכם, גוון אחד עיקרי שיהיה הדומיננטי, גוון אחד משני, קצת פחות דומיננטי וגוון שלישי- גוון הדגש, שבו תשתמשו ב"נגיעות" קטנות.  60%  מהחלל יהיה בגוון העיקרי, 30% יהיה בגוון המשני ו- 10% יהיה גוון הדגש.

תמונות – חשבי על תמונות או אלמנטים דקורטיביים אחרים אותם תתלו על הקיר, ניתן לשים צילומי משפחה, ציורים או כתובים כאלה ואחרים- יש למקם אותן בצורה אלגנטית ולא להגזים עם כמות התמונות, תמונות רבות מדי גורמות לחדר להראות מבולגן ונותנות תחושה של חדר קטן יותר.

במקום תמונות רבות עדיף לבחור באחת גדולה במרכז הקיר שמשלבת את הצבעים הנכונים לביתכם. מראות- מוסיפות עומק וגורמות לבית להראות מרווח ומואר יותר.

פריטי עיצוב– הוסיפו כריות, שטיחים, כיסויים, ווילונות- להם תפקיד חשוב ביצירת תחושת בית. כריות נוי בספת הסלון, כיסוי מיטות בצבעים… ועוד פריטים שיגרמו לכם להרגיש בבית

תאורה לא שגרתית– השתמשו בגופי תאורה מיוחדים בעלי אופי, תאורת הבית קובעת את התחושה שלנו בבית. יש לבחור את התאורה לפי סגנון הבית, אור צהוב עדיף על לבן, הוא משדר חמימות.

סלון– בעידן המודרני פחות מקובל לקנות סלון עם שני חלקים תואמים, אלא רצוי לקנות חלק אחד ולשלב כורסאות או הדומים. אל תפחדו לשלב בדים בצבעים שונים עם טקסטורות שונות, הספה הגדולה רצוי שתהיה בצבע נטרלי והמושבים הקטנים בצבעים דומיננטיים יותר, כמובן בהתאמה ל-3 הצבעים שבחרתם.

נישות והנמחות גבס– נישות גבס דקורטיביות נותנות לחדר מראה אסתטי, חלק ומפולס ומשפרות את עיצוב הבית. ניתן לתכנון נישות לאחסון, לספסלי ישיבה, עמודים דקורטיביים, פתרון להסתרת מערכות חשמל או מערכת מיזוג.

בהנמכת גבס ניתן לבצע תאורה שקועה וכך לשדרג משמעותית את מראה הבית. תאורה שקועה משאירה קו נקי וחלק ויוצרת אווירה נעימה ונקייה.

היפטרו ממה שאינכם צריכים– כמעט בכל בית יש חדר המלא בחפצים ללא שימוש שאספנו לאורך השנים שקשה לנו לזרוק. מומלץ להשאיר רק דברים שנחוצים לכם, כדי שהבית יהיה נעים יותר ומרווח. אם אינכם זורקים אז לפחות הסתירו את הדברים הללו בתוך ארונות יפים, כדי שהבלאגן לא יבלוט לעין. אחרי שניפטר מהחפצים הישנים, הבית יהיה מאוורר יותר, מרווח יותר ואנרגיות של התחדשות יזרמו בו.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn

צרו איתנו קשר

כתובת: המושב 42, פרדס חנה כרכור